Kiedy należy wymienić szybę w aucie na nową?

Kiedy należy wymienić szybę w aucie na nową?

Poruszając się po drodze i kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni za swoje decyzje, a co za tym idzie za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Istnieje wiele zasad, które określają jak powinniśmy się zachowywać, a co jest zupełnie zakazane. Jeden z przepisów polskiego prawa zobowiązuje do dbania o stan techniczny naszego pojazdu. Czynnikiem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest dbałość o stan szyb, a także o to, by zapewniały nam one jak najlepszą widoczność. Nawet w przypadku drobnych uszkodzeń, konieczne jest podjęcie działania. Kiedy możemy skorzystać z naprawy? A kiedy konieczna jest wymiana szyby? I o czym warto pamiętać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Naprawa czy wymiana?

Jeśli na naszej szybie pojawi się jakiś uszczerbek powinniśmy działać od razu. Istnieją dwa sposoby na rozwiązanie problemu: naprawa szyby lub jej całkowita wymiana. Jak rozpoznać, która metoda będzie lepsza w naszej sytuacji? O radę warto zapytać profesjonalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią przeanalizować sytuacje i wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie i może zostać naprawione, doradza nam właśnie tę opcję. Dzięki temu jako klienci zaoszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze.

Kiedy należy wymienić szybę w aucie na nową?

Trzeba jednak podkreślić, że naprawa nie zawsze jest możliwa. Szybę należy wymienić gdy:

  • uszkodzenie ma średnicę większą niż dwadzieścia dwa milimetry,
  • odprysk położony jest przy krawędzi szyby (nie mniej niż dziesięć centymetrów),
  • uszkodzenie znajduje się w polu widzenia kierowcy lub kamery, utrudniając obserwowanie drogi i zmniejszając widoczność,
  • uszkodzenie jest podłużne i jego długość jest większa niż dwadzieścia pięć milimetrów,
  • szyba jest porysowana lub zmatowiona w wielu miejscach, przez co nie spełnia wymaganych przez prawo standardów.

Profesjonalna pomoc

Podjęcie szybkich działań i wymiana uszkodzonej szyby mają bardzo duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nawet drobne pęknięcie, które wydaje się pozornie błahe, może prowadzić do całkowitego uszkodzenia powierzchni i zagrożenia pojawiającego się nagle, często w czasie jazdy.

Jeśli zauważyłeś, że Twoja szyba wymaga wymiany lub naprawy, skontaktuj się z nami. Już od lat zajmujemy się profesjonalnym wsparciem kierowców i świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Co nas wyróżnia? Przede wszystkim to, że:

  • oferujemy klientom wysokiej jakości usługi związane z wymianą szyb przednich, bocznych i tylnych,
  • obsługujemy samochody różnego typu: osobowe, busy i ciężarówki,
  • korzystamy z szyb wiodących producentów, które gwarantują wysoki komfort jazdy i trwałość przez długie lata,
  • wyróżnia nas wysoki profesjonalizm i krótkie terminy realizacji.