Naprawa szyb samochodowych – zakład usługowy

Uszkodzenie szyby nie zawsze wiąże się z jej wymianą. Czasami wystarczy skuteczna naprawa. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Klientom, którzy zjawiają się w zakładzie z uszkodzoną szybą, zawsze staramy się doradzić najlepsze rozwiązanie. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem ocenimy, czy konieczna jest wymiana szyby czołowej, tylnej lub bocznej, czy można poprzestać na naprawie szyby samochodowej. Niezależnie od tego, na którą z usług się zdecydujesz, gwarantujemy w pełni fachowe, a przy tym szybkie i sprawne wykonanie zlecenia.

Naprawą szyb samochodowych zajmujemy się już od lat. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest jakość tego elementu pojazdu dla komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy. Nawet mała rysa czy pęknięcie szyby mogą spowodować bardzo poważne skutki dla kierowcy i pasażerów. Dlatego warto dbać o idealną kondycję szkła, a w razie usterek nie zwlekać z wizytą w zakładzie usługowym. Dobrze wykonana naprawa szyby samochodowej może dać jej jeszcze długie lata życia, dlatego nie warto oszczędzać na swoim bezpieczeństwie.

Klejenie szyb samochodowych – na czym polega?

Proces klejenia szyby samochodowej rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń oraz odprowadzenia wilgoci i powietrza z miejsca uszkodzenia. Potem wypełnia się je specjalistycznym preparatem na bazie żywicy. Całość utwardzana jest promieniami UV i następnie polerowana. Klejenie szyby samochodowej skutecznie poprawia jej wytrzymałość, zabezpiecza przed dalszymi uszkodzeniami i przywraca kierowcy pełną widoczność.

Uszkodzona szyba – co robić?

Uszkodzenie szyby to często efekt stłuczki czy wypadku, ale może dojść do niego w trakcie zwyczajnej jazdy. Szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne jest przednia szyba. Odpryski i pęknięcia mogą pojawić się na jej powierzchni wskutek m.in. uderzeń żwiru czy kamyków, które pod wpływem przejeżdżających aut odbijają się od podłoża.

Z naprawą szyby samochodowej w żadnym razie nie powinno się zwlekać. Niezwłocznie po tym, jak powstanie uszkodzenie, trzeba ją zabezpieczyć. Nawet drobne pęknięcie osłabia strukturę całej szyby – w konsekwencji może dojść do jeszcze rozleglejszych uszkodzeń, które uniemożliwiają naprawę i będą wiązały się z koniecznością wstawienia nowej szyby, co z kolei generuje większe koszty. Poważniejsze uszkodzenia grożą nawet wpadnięciem szyby do środka pojazdu. Co więcej, samochód z pęknięciem czy odpryskiem na szybie nie przejdzie przeglądu technicznego.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej naprawie szyby samochodowej, zapraszamy do kontaktu. Skutecznie usuwamy ślady uszkodzeń, przywracając szybie pełną funkcjonalność. Klejenie przeprowadzamy szybko i sprawnie, z dbałością o najmniejsze szczegóły.