Nowoczesne rozwiązania dla Twojego auta

Nowoczesne technologie produkcji samochodów wymagają w razie awarii pojazdu zastosowania podczas wymiany części także nowoczesnych komponentów. W przypadku usterki szyby w pojeździe warto zdecydować się na markowe szyby samochodowe renomowanej firmy, aby zapewnić należyte dopasowanie szyby do konkretnego modelu, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Nowoczesne szyby Pilkington do samochodu odznaczają się takimi parametrami, jak m.in.:

z czego się składa i rodzaje szyb samochodowych

Szyba czołowa oraz szyby boczne oraz szyba tylna Pilkington

1. Czujniki deszczu
Specjalny, opatentowany czujnik, za pomocą promieni podczerwieni wykrywa wilgoć na przedniej szybie. Czujnik sam, automatycznie uruchamia wycieraczki, a także reguluje częstotliwość ich pracy.
2. Kształtowanie szkła
Szyby samochodowe mają gięte szkło, które dopasowywane jest do kształtu okien w samochodzie.
3. Szklane okna dachowe
Pilkinton produkuje także specjalne, szklane dachy, która są znacznie większe od tradycyjnych okien dachowych. Nazywa się je dachami Cielo. Dzięki temu, w samochodzie jest znacznie więcej światła.
4. Szyby chroniące przed słońcem
Szyby samochodowe produkowane są w taki sposób, żeby ograniczyć nagrzewanie się samochodu. Dzięki temu pasażerowie i kierowca mają większy komfort jazdy, a także zmniejsza się obciążenie klimatyzacji czy przepuszczalność promieni słonecznych.
5. Systemy odprowadzania wody
Szyby ogrzewane są za pomocą specjalne systemu, który usuwa krople z wewnętrznych powierzchni szklanych oraz lód. Takie rozwiązanie poprawia widoczność.
6. Szyby boczne laminowane
Pilkington dba o komfort jazdy, dlatego boczne szyby są laminowane. To rozwiązanie chroni przed hałasem, promieniami UV czy zabezpiecza przed włamaniem.
7. Systemy szklenia
Pilkington opracował specjalny system, dzięki któremu po skończeniu podstawowej produkcji można dołączyć kolejne funkcje.