Wymiana szyby – Jak przebiega i jak wygląda wymiana szyby czołowej w aucie osobowym?

1 - oczyszczenie podemontarzu szyby pzredniej osobowej

Proces demontażu starej szyby oraz przygotowania auta.

Wymiana szyby w pojeździe – co i jak?

W Autoszybyszczecin.pl zajmujemy się wymianami i montażem szyb samochodowych, a także, naprawą i doradztwem.

Na czym to polega?
Wymiana szyby samochodowej
składa się z kilku etapów. Na początku nasi specjaliści demontują elementy starej, uszkodzonej szyby. Następnie wklejają nową szybę i ponownie montują elementy zewnętrzne. Postaramy się dokładnie opisać cały proces.

Jak wygląda proces wymiany szyby w pojeździe?

 

2 przygotowanie nowej szyby samochodowej

Przygotowanie szyby

Na początku, nasi pracownicy przyjmują samochód. Wspólnie z klientem wypełniamy Kartę Pracy, czyli informacje o pojeździe,

a także dodatkowe informacje o czynnościach związanych z samochodem. Chodzi na przykład o wymianę piór czy naniesienie powłoki hydrofobowej.
Potem samochód wprowadzamy na warsztat. Tam, montażyści Autoszybyszczecin.pl przynoszą z magazynu nową szybę, która ma zostać zamontowana. Na tym etapie przeprowadzany jest także proces kontroli jakości, czy szyba nie ma uszkodzeń.

Nową szybę dokładnie myjemy oraz chemicznie przygotowujemy do nałożenia kleju. Po przygotowaniu montażysta zabezpiecza samochód wewnątrz za pomocą specjalny pokrowców na fotele, a także pokrowcami na silnik i błotniki. Z karoserii usuwana jest uszkodzona szyba.
W zależności od modelu samochodu, wykorzystuje się do tego linki stalowe lub specjalne noże.

3 - montarz szyby czołowej

Właściwy montaż szyby

Po demontażu starej szyby, montażysta oczyszcza podszybie, przycina stary klej, a także odkurza pojazd. Potem karoseria zostaje chemicznie przygotowana do przyłożenia nowej szyby. Ważne jest, żeby odczekać około 10 minut, zanim nałoży się na klej i szybę.
Potem szyba zostaje zabezpieczona taśmą, części są składane i montowane, a także sprawdzane. Chodzi m.in. o prawidłowe działanie wycieraczek i sensorów deszczu.

Jeśli chodzi o chemię wykorzystywaną w procesie wymiany szyby, to w Autoszybyszczecin.pl korzystamy ze specjalnej chemii montażowe, która pozwala skrócić czas odjazdu samochodu. Klej ma natomiast niską przewodność elektryczną, dzięki czemu jest bezpieczny dla instalacji.