Jak przebiega wymiana szyby czołowej w aucie osobowym?

1 - oczyszczenie podemontarzu szyby pzredniej osobowej

Proces demontażu starej szyby oraz przygotowania auta.

Wymiana szyby w pojeździe – co i jak?

Szyba czołowa może ulec uszkodzeniu podczas stłuczki czy też większej kolizji. Do powstania pęknięć czy rys bardzo często dochodzi również podczas zwyczajnej eksploatacji pojazdu. W trakcie jazdy przednia szyba narażona jest na kontakt z kamykami czy żwirem, który wzbija się od podłoża pod wpływem przejeżdżających samochodów. Pęknięcie może być także skutkiem rozwoju procesów korozyjnych. Niekiedy nawet niewielkie uszkodzenie może się rozszerzyć. Zmniejsza to widoczność kierowcy i zagraża bezpieczeństwu. Warto wówczas niezwłocznie udać do profesjonalnego warsztatu, takiego jak Autoszybyszczecin.pl. Zajmujemy się wymianami i montażem szyb w pojazdach, a także, naprawą i doradztwem.

Na czym to polega?
Wymiana szyby samochodowej składa się z kilku etapów. Na początku nasi specjaliści demontują elementy starej, uszkodzonej szyby. Następnie wklejają nową szybę i ponownie montują elementy zewnętrzne. Postaramy się dokładnie opisać cały proces.

Jak wygląda proces wymiany szyby w pojeździe?

 

2 przygotowanie nowej szyby samochodowej

Przygotowanie szyby

Na początku, nasi pracownicy przyjmują samochód. Wspólnie z klientem wypełniamy Kartę Pracy, czyli informacje o pojeździe,

a także dodatkowe informacje o czynnościach związanych z samochodem. Chodzi na przykład o wymianę piór czy naniesienie powłoki hydrofobowej.
Potem samochód wprowadzamy na warsztat. Tam nasi montażyści przynoszą z magazynu nową szybę, która ma zostać zamontowana. Warto podkreślić, że w naszym zakładzie wykorzystujemy wysokiej jakości markowe szyby samochodowe. Na tym etapie przeprowadzany jest również proces kontroli jakości, mający na celu ustalić, czy szyba nie ma uszkodzeń.

Nową szybę dokładnie myjemy oraz chemicznie przygotowujemy do nałożenia kleju. Po przygotowaniu montażysta zabezpiecza samochód wewnątrz za pomocą specjalny pokrowców na fotele, a także pokrowcami na silnik i błotniki. Z karoserii usuwana jest uszkodzona szyba.
W zależności od modelu samochodu, wykorzystuje się do tego linki stalowe lub specjalne noże.

3 - montarz szyby czołowej

Właściwy montaż szyby

Po demontażu starej szyby, montażysta oczyszcza podszybie, przycina stary klej, a także odkurza pojazd. Potem karoseria zostaje chemicznie przygotowana do przyłożenia nowej szyby. Ważne jest, żeby odczekać około 10 minut, zanim nałoży się na klej i szybę.
Potem szyba zostaje zabezpieczona taśmą, części są składane i montowane, a także sprawdzane. Chodzi m.in. o prawidłowe działanie wycieraczek i sensorów deszczu.

Jeśli chodzi o chemię wykorzystywaną w procesie wymiany szyby, to w Autoszybyszczecin.pl korzystamy ze specjalnej chemii montażowe, która pozwala skrócić czas odjazdu samochodu. Klej ma natomiast niską przewodność elektryczną, dzięki czemu jest bezpieczny dla instalacji.