Jak pozbyć się zarysowania z szyby samochodowej?

Jak pozbyć się zarysowania z szyby samochodowej?

Szyby są niezwykle ważnym elementem pojazdu, który odpowiada za prawidłową widoczność na drodze i zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. Niestety często zdarza się, że w wyniku opadów atmosferycznych, czy czynników mechanicznych na szybach pojawiają się zarysowania. Z poniższego wpisu dowiesz się, jak usunąć rysy z szyby pojazdu i dlaczego nie powinno się jeździć z zarysowaną szybą. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega usuwanie zarysowań z szyby pojazdu?

Szyby samochodowe powinny być zadbane i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu zapewnią kierowcy odpowiednią widoczność i bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać o tym, że na szybach często mogą pojawiać się zarysowania spowodowane zepsutą wycieraczką, opadami gradu, czy odpryskiem żwiru lub kamieni. W takiej sytuacji warto zgłosić się do sprawdzonego serwisu zajmującego się renowacją szyb. Serwisanci używają wówczas specjalnej pasty polerskiej, którą nakłada się bezpośrednio na rysy, ale też w obrębie około 30 cm wokół zarysowania. Dzięki temu można skutecznie usunąć drobne zarysowania z szyby samochodowej.

Dlaczego nie należy jeździć z zarysowaną szybą?

Uszkodzona bądź porysowana szyba samochodowa nie tylko ogranicza widoczność na drodze, ale też stanowi zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Co więcej, zarysowania powodują załamane się świateł pochodzących z reflektorów innych pojazdów, co może być szczególnie niebezpieczne w nocy. Ponadto zarysowania mogą prowadzić do powstawania większych uszkodzeń, a nawet do całkowitego zniszczenia szyby. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też użycie specjalnego kleju wypełniającego, który może skutecznie usunąć rysy o sporych rozmiarach.