Nowa szyba samochodowa

Przykład jak szyba samochodowa wpływa na widoczność podczas jazdy.

Przykład jak szyba samochodowa wpływa na widoczność podczas jazdy.

Nowa szyba samochodowa wpływa na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy samochodem. Szyby samochodowe zużywają się. Żeby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy, należy więc zadbać o wymianę uszkodzonej szyby.

Nasz wyspecjalizowany serwis szyb samochodowych wykorzystuje do wymiany wyłącznie markowe szyby Pilkington. Szyby samochodowe to element pojazdu, który powinien być sprawdzany i w razie potrzeby wymieniany tak samo, jak np. opony.

Wymień szybę samochodową na nową

Szyby samochodowe narażone są na działania różnych czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, deszcz, uszkodzenia mechaniczne. Szyby, które zużywają się, zaczynają ciemnieć i redukować widoczność, a tym samym zaczynają stwarzać zagrożenie na drodze.

Szczególnie widać to podczas nocnej jazdy, gdy zarysowania na szybie samochodowej rozpraszają światło innych pojazdów. To wtedy może dochodzić do oślepienia kierowcy przez inne pojazdy. W takich sytuacjach zmniejsza się widoczność i czas reakcji na ewentualne pojawienie się przeszkody. Lekceważenie uszkodzonej szyby może stać się przyczyną problemów nie tylko na drodze, ale również podczas przeglądu kontrolnego.

 

Zobacz jak szyba wpływa na drogę hamowania.

Wykres pokazujący zależność drogi hamowania od szyby samochodowej.

Dystanse hamowania dla różnych wersji przednich szyb i ostrości widoczności.

Według badań Szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań Dróg i Transportu, widoczność w samochodzie ze zużytą szybą przednią zmniejsza się o 15% podczas jazdy nocą.