Jak przygotować się do wizyty w naszym serwisie?

wykres szyb samochodowych pilkington

Wykres pokazujący pomiędzy szybą samochodową OEM a kopią

Potrzebujesz nowej szyby? Zanim ją wstawisz, warto dowiedzieć się o kilku sprawach. Szyby są ważną częścią samochodu nie tylko ze względu na różnorodność i stylistykę modeli, ale także bezpieczeństwo i rozwiązania techniczne. Ważne jest, by być pewnym producenta.

Przede wszystkim należy podkreślić, że szyby powinny zapewniać bezpieczeństwo. Kiedy dochodzi do wypadku, przednia szyba ma do spełnienia dwa zadania – stawić opór ciśnieniu poduszki powietrznej, a także zapobiec wypadnięciu z auta. Potwierdzeniem wysokiej jakości są markowe szyby Pilkington. Na rynku pojawiają się szyby produkowane przez producentów nieoryginalnych części zamiennych. Często mają oni znacznie mniejsze doświadczenie i nie mogą sprostać oczekiwaniom producentów pojazdów. Szyby, które tworzą, nie są zgodne ze specyfikacjami i wypadają gorzej pod względem jakościowym.

Ważne jest więc, żeby przy wyborze szyb skorzystać z sprawdzonych producentów, którzy znają i spełniają wymogi. Takim producentem jest Pilkington. Dobrym wyznacznikiem jakości są certyfikaty. Producenci oryginalnych części zamiennych muszą zaświadczać o jakości. Pilkington wystawia certyfikat dla szyb, który jest dowodem na zachowanie standardów i wszelkich wymogów.

certyfikat pilkington markowe szyby samochodowe

Potwierdzenie jakości szyb samochodowych Pilkington

Co musisz wiedzieć, zanim wymienisz szybę?

Spisaliśmy kilka reguł, o których warto żebyś wiedział przed wymianą szyby.

  • Nowa szyba, która będzie wstawiana do Twojego samochodu, musi być wyprodukowana przez producenta oryginalnych części zamiennych.
  • Montażysta przy wymianie szyby powinien korzystać ze sprawdzonego
  • Po zamontowaniu nowej szyby należy przestrzegać zaleceń
  • Przed rozpoczęciem usługi warto upewnić się, czy monter ma uprawnienia do tego typu prac.

W Autoszybyszczecin nasi montażyści wyjaśnią Ci wszelkie kwestie dotyczące procesu wymiany szyby czołowej, tylnej czy bocznej.

Dlaczego nie warto samemu wymieniać szyby w samochodzie?

Usunięcie starej szyby i wstawienie na jej miejsce nowej to wieloetapowy i skomplikowany proces. Jego prawidłowe wykonanie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i środków chemicznych, a także precyzji i sporych umiejętności.

Niedokładne oczyszczenie powierzchni, niedostateczne zabezpieczenie szyby na czas schnięcia kleju lub inne nieprawidłowości skutkują obniżeniem poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowników pojazdu. Wewnątrz samochodu mogą pojawiać się przecieki i gromadzić się wilgoć, co przyczynia się do postępującej korozji. Jednocześnie niewłaściwe zamontowanie szyby grozi ryzykiem powstania kolejnych uszkodzeń.