Przed wymianą szyby – jak przygotować się na wizytę w naszym serwisie?

wykres szyb samochodowych pilkington

Wykres pokazujący pomiędzy szybą samochodową OEM a kopią

Musisz wymienić szybę samochodową? Zanim to zrobisz warto, żebyś wiedział o kilku sprawach. Szyby są ważną częścią samochodu ze względu na różnorodność i stylistykę modeli, ale także ze względu na bezpieczeństwo i rozwiązania techniczne. Ważne jest jednak, żeby być pewnym producenta.

To, co często podkreślamy to, że szyby powinny zapewniać bezpieczeństwo. W sytuacji, gdy dochodzi do wypadku, przednia szyba powinna spełniać dwa zadania – stawić opór ciśnieniu poduszki powietrznej, a także zapobiec wypadnięciu z auta. Potwierdzeniem wysokiej jakości są markowe szyby Pilkington. Na rynku pojawiają się szyby produkowane przez producentów nieoryginalnych części zamiennych. Często mają oni znacznie mniejsze doświadczenie i nie mogą sprostać oczekiwaniom producentów pojazdów. Szyby, które tworzą nie są zgodne ze specyfikacjami, a także są gorsze jakościowo. Ważne jest więc, żeby przy wyborze szyb skorzystać z sprawdzonych producentów, którzy znają i spełniają wymogi. Takim producentem jest Pilkington. Dobrym wyznacznikiem jakości są certyfikaty. Producenci oryginalnych części zamiennych muszą zaświadczać o jakości. Pilkington wystawia certyfikat dla szyb, który jest dowodem na zachowanie standardów i wszelkich wymogów.

certyfikat pilkington markowe szyby samochodowe

Potwierdzenie jakości szyb samochodowych Pilkington

Co musisz wiedzieć, zanim wymienisz szybę?

Spisaliśmy kilka reguł, o których warto, żebyś wiedział przed wymianą szyby.

  • Nowa szyba, która będzie wstawiana do twojego samochodu musi być wyprodukowana przez producenta oryginalnych części zamiennych.
  • Montażysta przy wymianie szyby korzysta ze sprawdzonego kleju
  • Po zamontowaniu nowej szyby, należy przestrzegać zaleceń czasowych
  • Upewnić się czy monter ma uprawnienia do tego typu prac.

W Autoszybyszczecin nasi montażyści wyjaśnią wszelkie kwestie dotyczące wymiany szyb.