Jak dobrać szybę samochodową do modelu auta?

Jak dobrać szybę samochodową do modelu auta?

Szyba samochodowa to nieodłączny i niezwykle ważny element każdego pojazdu. Musi być ona pozbawiona zarysowań, dzięki czemu zapewni odpowiednią widoczność. Niestety czasem konieczne jest dobranie nowej szyby do pojazdu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, w którym wyjaśniamy, jak poprawnie dobrać szybę samochodową do modelu pojazdu. Życzymy udanej lektury.

Jak poprawnie dobrać szybę do modelu pojazdu?

Wybór nowej szyby samochodowej może okazać się konieczny w sytuacji, gdy szyba zostanie mocno uszkodzona bądź zarysowana. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie takiej samej szyby, jaka była fabrycznie montowana w samochodzie. W tym celu należy odpowiednio odczytać oznaczenia na szybie, które pozwalają sprawdzić jej rok produkcji i rodzaj. Jednak wielu kierowców ma trudność z samodzielnym rozszyfrowaniem oznaczeń szyby. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej firmy, która nie tylko prawidłowo dobierze szybę do modelu auta, ale też wykona jej montaż.

Jakie normy musi spełniać szyba samochodowa?

Szyba samochodowa musi mieć przede wszystkim odpowiednią przejrzystość, która umożliwi kierowcy bezpieczne poruszanie się pojazdem. Ponadto nie może mieć ona zarysowań i pęknięć, które mogłyby ograniczać widoczność. Kolejnym wymogiem jest też, aby przednie i boczne szyby auta miały współczynnik przenikania światła nie mniejszy niż 70%. Dodatkowo szyby samochodowe powinny mieć przyznane certyfikaty, które będą potwierdzeniem ich oryginalności i jakości. Ważne jest też, aby szyby w aucie były prawidłowo dobrane i zamontowane. Dzięki temu długo zachowają swoje właściwości i zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa na drodze.