Jak przebiega proces montażu tylnej szyby samochodowej?

Jak przebiega proces montażu tylnej szyby samochodowej?

Szyba samochodowa jest elementem konstrukcyjnym, który musi spełniać szereg norm, aby mógł zostać przeznaczony do użytku. Szyba w samochodzie powinna zapewniać dobrą widoczność, a co za tym idzie — odpowiedni poziom bezpieczeństwa kierowcy. Kiedy szyba samochodowa wymaga wymiany? Na czym polega proces montażu tylnej szyby w pojeździe? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Kiedy warto zdecydować się na wymianę szyby w samochodzie?

Podczas jazdy samochodem kierowca musi mieć odpowiednią widoczność, która ułatwi poruszanie się po drodze i zapewni mu bezpieczeństwo. Niestety czasem zdarza się, że w wyniku stłuczki lub wypadku drogowego szyba zostanie silnie uszkodzona. W sytuacji, gdy uszkodzenie ma średnicę większą niż 22 mm lub ogranicza ono widoczność kierowcy, konieczna jest wymiana szyby na nową. Podobnie należy postąpić w sytuacji, gdy odprysk jest położony przy krawędzi szyby lub uszkodzenie jest podłużne i jego długość jest większa niż 25 mm. Co więcej, montaż nowej szyby jest też wskazany w przypadku, gdy szyba jest silnie porysowana i nie spełnia wymaganych norm.

Jakie są etapy montażu tylnej szyby samochodowej?

Montaż tylnej szyby w aucie to niełatwy i złożony proces, który wymaga dużej staranności i specjalistycznych narzędzi. Dlatego też usługę wymiany tylnej szyby samochodowej warto zlecić sprawdzonej firmie. Na samym początku specjalista demontuje wycieraczki, uszczelki oraz klipsy. Następnie przy użyciu specjalnych przyssawek wyciąga uszkodzoną szybę samochodową. Kolejny etap to dokładne oczyszczenie powierzchni po usuniętej szybie. Następnie specjalista nakłada podkład i klej na przygotowaną powierzchnię. Ostatni etap to osadzenie tylnej szyby, zamontowanie spinek oraz listw wykończeniowych.