Szyba przednia do BMW F30

Szyba przednia do BMW F30

BMW to marka, która dba o wyjątkową jakość swoich produktów. Dlatego w popularnym modelu BMW F30 wykorzystywane są szyby marki Pilkington.

BMW F30 to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów ze stajni BMW. Klienci chwalą go ze względu na nowoczesność, estetykę, ale przede wszystkim za dynamikę i bezpieczeństwo jazdy. Szyby do tego samochodu powstają w polskim zakładzie w Chmielowie.

BMW ma specjalne wymagania co do szyb samochodowych. Dlatego proces produkcji opiera się na spełnieniu oczekiwań marki. Całość zaczyna się od wycięcia szkła i oszlifowania krawędzi. W zakładzie przeprowadza się serigrafię, czyli proces wykonywania czarnego pasa metodą sitodruku. Potem szyby wkładane są do pieca, dzięki czemu są plastyczne. Wtedy dociskane są do przygotowanego wcześniej wzorca.

Producent dba także o to, aby szyba była bezpieczna – zapewniała ochronę np. przed uszkodzeniami i pęknięciami. Podczas całego procesu prowadzona jest szczegółowa kontrola, a tuż po zejściu z linii produkcyjnej sprawdzana jest jeszcze jakość szyby. Kontrolerzy oceniają także kształt nowej szyby, a także przeprowadzają kontrolę optyczną. Szyby w zakładzie w Chmielowie produkowane są zgodnie z wymaganiami BMW.